Kultura Piastów dla dzieciPoznawanie najdawniejszej historii Gniezna może być jeszcze ciekawsze!

Skorzystaj z bezpłatnej mobilnej aplikacji „W gnieźnieńskim grodzie”. Dzięki niej wysłuchasz pasjonującej opowieści i zobaczysz jeden z najważniejszych grodów państwa Piastów z pozycji lotu ptaka! Katedrę z tamtych czasów, przykładową chatę słowiańską czy konstrukcję wałów ujrzysz w formie trójwymiarowych modeli.

Makieta została wykonana w technologii mobilnego 3D i Augmented Reality (rozszerzonej rzeczywistości). Po pobraniu i zainstalowaniu aplikacji na swoim osobistym sprzęcie (smartfonie lub tablecie), skieruj kamerę urządzenia na jeden ze znaczników (możesz je pobrać poniżej). Wówczas na ekranie urządzenia, „nad” materiałami drukowanymi, pojawi się dynamiczny model grodu, który możesz obserwować pod różnymi kątami, tak jakbyś miał do czynienia z fizyczną makietą.


Skorzystaj z instrukcji!


KROK 1 - POBIERZ APLIKACJĘ


KROK 2 - WYDRUKUJ ZNACZNIKI lub korzystaj z wersji bez „rozszerzonej rzeczywistości”KROK 3 - SKIERUJ KAMERĘ SWOJEGO URZĄDZENIA NA ZNACZNIKIAplikacja wykonana przez zespół Muzeum Początków Państwa Polskiego zdobyła nagrodę główną trzeciej edycji Mobile Trends Awards 2013 w kategorii "Aplikacja mobilna – edukacja"

Makieta historyczna „W gnieźnieńskim grodzie 3Di rozszerzonej rzeczywistości” została zrealizowana w ramach projektu: „JEST JESZCZE TYLE DO ODKRYCIA…Aplikacja edukacyjna Muzeum Początków Państwa Polskiego w technologii interaktywnej prezentacji 3D – Augmented Reality” dofinansowanego z programu „Patriotyzm Jutra” Muzeum Historii Polski

Kontakt PolishPLEnglish (UK) GermanDE-CH-AT
Licznik odwiedzin: 131800